JazzBerry

411062A4-CFEF-4F47-93F2-F623C91938A5

Şef : Yiğit Deniz

Jazzberry Tunes 2014 yılında Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz önderliğinde, Yıldız İbrahimova’nın Uygulamalı Caz dersi öğrencileri tarafından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümü’nün de destekleri ile kurulmuştur. Koronun şefliğini Yiğit Deniz yürütmektedir. Kısa sürede ODTÜ’de ve Ankara’da adını duyurmuş olan Jazzberry Tunes, klasik eserlerin yanında caz ve pop a capella eserler de seslendirmektedir. Tamamı ODTÜ öğrencisi ve mezunlarından oluşan koro, uzun süre 21 kişilik bir ekip ile çalışmış, 2017-2018 sezonunda kadrosuna yetenekli yeni koristler ekleyerek bu sayıyı 47’ye çıkarmıştır. Jazzberry Tunes, ünlü bestecilerin eserlerini seslendirirken, kendi düzenlemelerini de yapıp repertuarına ekleyerek çalışmalarına ve konserlerine devam etmektedir.​

 

 

Yiğit Deniz

YigitDeniz

1990 Eskişehir doğumlu Yiğit Deniz, müzik hayatına genç yaşlarda klasik gitar eğitimi alarak başlamıştır. İlerleyen yaşlarda aldığı piyano ve armoni eğitimleri ile çalışmalarına devam etmiştir. Lise ve üniversite hayatında çeşitli gruplarda vokallik yapmış ve sahne almıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği okurken Yıldız İbrahimova’nın Uygulamalı Caz sınıfına katılmıştır. Yıldız İbrahimova ile birebir çalışma fırsatı yakalamış ve bu müzik hayatındaki çalışmalarına ivme kazandırmıştır. Aynı zamanda, ODTÜ Şan Korosunda yer almış ve burada hem şan eğitimi almış, hem de çok sesli eserler bilgisini arttırmıştır. Bu süre zarfında Ümit Eroğlu, METU Big Band ve Kaan Yüksel ile de çalışma fırsatı yakalamıştır.

2014 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Uygulamalı Caz sınıfından arkadaşlarının da desteğini alarak, yakın arkadaşı Mustafa Çağlayan Durmaz  ile birlikte Jazzberry Tunes korosunu kurmuştur. 2014’ün Eylül ayından beri koronun şefliğini yapmaktadır.